Adresa: Piața 1848 nr. 3, Blaj, 515400, jud. Alba

Telefon: 0258 711904
E-mail: lsvblaj@yahoo.ro

Facebook: liceulsfantulvasile.blaj

Comunicat de presă – Ziua Porților Deschise

Proiectul Germinarea unei bănci de semințe se apropie de final, așa că vă invităm joi, 20.06.2024, între orele 17-19, la Liceul Teologic Greco-Catolic „Sfântul Vasile cel Mare”, Piața 1848, nr. 3, la Ziua Porților Deschise, cu activități pentru a cunoaște și a face cunoscut proiectul, care s-a desfășurat în anul școlar 2023-2024, în paralel, cu elevi ai claselor primare și gimnaziale din Blaj și Lisabona.


Evenimentul este gratuit și deschis publicului larg, indiferent de vârstă, așa că adu-ți familia și prietenii. Vă așteaptă o serie de activăți interactive: o proiecție de fotografii din cadrul proiectului, un stand info, unde vă puteți testa cunoștințele sau afla lucruri utile, de exemplu ce culturi sunt compatibile sau ce amprentă de carbon au anumite alimente, veți învăța cum să faceți bombe de semințe. Punem la dispoziție și distribuție gratuită de semințe, iar dacă aveți mai multe decât vă sunt necesare, le puteți aduce la schimb.

Citește tot comunicatul, aici.

Comunicat de presă – Ziua Porților Deschise

Lasă un răspuns

Derulează în sus
Sari la conținut